برترین

آغاز چهارمین فصل بررسی‌های باستان‌شناسی ایران و آلمان در کرمان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • آغاز چهارمین فصل بررسی‌های باستان‌شناسی ایران و آلمان در کرمان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشکری، نادر علیداد سلیمانی سرپرست ایرانی هیأت کاوش گفت: چهارمین فصل بررسی‌های مشترک باستان شناسی جنوب کرمان در حال اجراست.

  علیداد سلیمانی گفت:طی بررسی‌های این فصل شهرستان های فاریاب و کهنوج در جنوب استان  کرمان مورد بررسی باستان شناختی قرار خواهد گرفت.

  او با بیان اینکه چهارمین فصل بررسی‌های مشترک باستان شناسی جنوب کرمان به مدت دو ماه ادامه خواهد یافت تصریح کرد: هم اکنون کار بررسی باستان شناسی در شهرستان‌های فاریاب پایان یافته است.

  این باستان شناس افزود: این هیات مشترک در ادامه کار خود به بررسی باستان شناختی دشت کهنوج در این شهرستان خواهد پرداخت.

  سرپرست ایرانی هیأت باستان‌شناسی گفت: طی این بررسی‌ها تا کنون نتایج ارزشمندی از استقرارهای پیش از تاریخ در دوره های مس سنگ و مفرغ، دوره تاریخی و اسلامی مورد شناسایی قرار گرفته است.

  چهارمین فصل بررسیهای مشترک باستان شناسی جنوب کرمان به سرپرستی مشترک نادر علیدادی سلیمانی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پرفسور پیتر فلزنر از دانشگاه توبینگن آلمان با مجوز ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است.

نظرات() 

مورینیو: «دخئا» فروشی نیست/ رئال‌مادرید دنبال بازیکن دیگری باشد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • مورینیو: «دخئا» فروشی نیست/ رئال‌مادرید دنبال بازیکن دیگری باشد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، داوید دخئا و تیم فوتبال منچستریونایتد حالا تبدیل به یکی از تکراری‎ترین داستان‌های نقل و انتقالاتی فوتبال شده است. اما ژوزه مورینیو به تیم قبلی‎اش هشدار داده بهتر است در تیمی دیگر به دنبال دروازه‎بان باشند.

  او در صحبت‎هایش در آستانه بازی تیمش مقابل سویا در رقابت‎های لیگ قهرمانان اروپا به این موضوع اشاره کرده است: به نظرم او خواهد ماند. نمی‎دانم رئال مادرید تصمیمی برای جذب دخئا دارد یا نه، اما اگر من جای آن‌ها بودم به بازیکن دیگری فکر می‏کردم.

  مورینیو همچنین از تعجب از حذف شدن پاری‎سن ژرمن توسط رئال مادرید گفت و در ادامه با اشاره به وضعیت تیم خودش اعلام کرد که امیدی به قهرمانی تیمش در این دوره ندارد: فکر نمی‎کنم ما از کاندیداهای رسیدن به قهرمانی این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا باشیم.

نظرات() 

زندگی شهید بهشتی توسط سینما روایت می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • زندگی شهید بهشتی توسط سینما روایت می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، سیدمحمد حسینی مدیر مرکز تولید متن سازمان سینمایی حوزه هنری در رابطه با تازه‌ترین فعالیت‌های حوزه تولید متن که قرار است سال آینده به مرحله اجرایی برسد، گفت: فضای متن ساز و کار مشخصی دارد و آنچه فعالیت‌های ما را از گذشته متمایز کرد این بود که تولیدی را به داخل مجموعه وارد کنیم تا حوزه هنری آرام آرام به سمتی برود که بتواند متن‌های منحصر به فرد و مخصوص به خود تهیه کند.

  وی با اشاره به اینکه افراد بیرون از مجموعه نیز می‌توانند در راستای اهداف حوزه هنری گام بردارند و از کمک‌های ما بهره‌مند باشند، اضافه کرد: در سالی که گذشت تیم‌های جوانی جذب حوزه شدند که بر اساس آنچه برنامه‌ریزی کردیم نگاه شان صرفا به تولید متن بود. به همین خاطر امروز محصولاتی داریم که سبد سال آینده ما را پر کرده و پیش‌بینی می‌شود نتایج درخشانی در بر داشته باشد.

  حسینی ادامه داد: سال آینده ۲ فیلم سینمایی در دستور کار حوزه هنری قرار دارد که یکی از آن‌ها فیلم سینمایی «بیتا، منیژه و اعظم» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی است و با ورود به سال جدید مقدمات اجرایی آن را فراهم خواهیم کرد. فیلمنامه این اثر از ابتدای سال ۹۶ در دستور کار ما قرار داشت و به جرات می‌توان گفت در حوزه متن جزو بهترین کارهای نگارش شده تیمی خواهد بود.

  وی اظهار کرد: تا پیش از این در بهترین حالت متن‌ها سفارشی و توسط کسانی نوشته می شد که دغدغه‌مند بودند، کار آنها در شوراهای مختلف ارزیابی می‌شد و بعد در سطح سینما ارائه می‌ شد اما بنا داریم برای اولین بار فرهنگ کار گروهی را در حوزه نگارش فیلمنامه به منصه ظهور برسانیم. اگرچه هنوز در شکل سنتی همکاری خواهیم کرد اما فعالیت‌های خودمان را هم شروع کردیم که یکی از این ها حول محور شخصیت شهید بهشتی بود.

  مدیر مرکز تولید متن سازمان سینمایی حوزه هنری با اشاره به اینکه نگارش نهایی این فیلمنامه در حال انجام است، عنوان کرد: در مرحله اول کمیسیونی متشکل از ۵ نفر نویسنده جوان خوش آتیه سیناپس اولیه را آماده کرده و در حال حاضر متن آماده شده توسط ۲ نفر دیگر نگارش نهایی می‌شود. «بیتا، منیژه و اعظم» قصه‌ای لطیف و گیرا مربوط به زندگی شهید بهشتی به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی است و ایشان انگیزه بالایی برای تهیه آن دارد و من فکر می کنم جزو آثار شاخص در سینمای ما ثبت شود.

  وی در پایان گفت: کارگردان و سایر عوامل هنوز مشخص نشده چون منوط به مذاکره با حوزه هنری است. اینکه تهیه‌کننده را اعلام کردیم برای این است که معتقدیم این فرد باید از مقطعی وارد پروژه شود تا از نظرات او در حوزه تولید و شرایط فیلمسازی بهره بگیریم.

نظرات() 

گزارشی از ابتلای آنفلوآنزای پرندگان در مجموعه باغ پرندگان نشده است

 • گزارشی از ابتلای آنفلوآنزای پرندگان در مجموعه باغ پرندگان نشده است

  زهرا اعظم نوری، درباره سلامت گونه‌هایی که در باغ پرندگان حضور دارند، گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر آلودگی پرندگان این مجموعه به آنفلوآنزای پرندگان نداشتیم.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: اداره باغ پرندگان با شهرداری منطقه چهار است وبه دلیل ویژگی‌های خاصی که پرندگان دارند باید ملاحظات خاصی در مجموعه باغ پرندگان در نظر بگریم. تا به این ترتیب آسیب‌ها و تلفات و مخاطراتی که سلامت گونه‌های این مجموعه و شهروندان را به خطر می اندازد، از بین برود.

  وی تاکید کرد: بر همین اساس تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده ، به ویژه برای سلامت شهروندان تمامی استانداردها در این مجموعه رعایت می شود. خوشبختانه تا به حال گزارشی از باغ پرندگان از آلودگی و ابتلای پرنده ای به آنفلوآنزای پرندگان نداشته‌ایم.

  رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به مشاهده لاشه چند پرنده مبتلای به آنفلوآنزای پرندگان در اطراف دریاچه خلیج فارس گفت: تا کنون هیچ پرنده‌ای در مجموعه باغ پرندگان به این بیماری مبتلا نشده و مرگ ناشی از این بیماری را در باغ پرندگان نداشته‌ایم و خوشبختانه تمامی موارد بهداشتی با توجه به نزدیکی شهروندان در این مجموعه به حیوانات رعایت می‌شود و از زمان مشاهده لاشه پرندگان در مجموعه دریاچه خلیج فارس موارد بهداشتی در مجموعه باغ پرندگان بیش از بیش رعایت می شود.

   وی خطاب به شهروندان گفت: مرتبا توصیه‌های لازم برای اینکه کودکان و افراد مختلف به هیچ عنوان به پرندگان این مجموعه غذا ندهند و ارتباط مستقیم نداشته باشند به بازدیدکنندگان گوش زد می شود و این توصیه‌ها در شرایطی که شیوع این بیماری در مناطق کشور مشاهده شده باید توسط شهروندان جدی گرفته شود.

  نوری تاکیدکرد: درحال حاضر با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده در مجموعه باغ پرندگان جای نگرانی نیست اما شهروندان باید به توصیه‌هایی که می‌شود توجه لازم را داشته باشند.

نظرات() 

نالی با سرودن شعر کردی بزرگ ترین ریسک را انجام داد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • نالی با سرودن شعر کردی بزرگ ترین ریسک را انجام داد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به‌ گزارش خبرنگار مهر، دیروز عصر در ادامه‌ سلسه‌ نشست های هفتمین نمایشگاه‌ کتاب کردستان هیوا قادر به‌ سیر تحولات شعر کردی پرداخت و گفت: نالی با سرودن کردی بزرگ ترین ریسک زندگی خویش را انجام داد.

  وی در ادامه‌ سخنان خویش افزود: زبان مهم ترین وسیلە بیان و انتقال ویژگی های هر فرهنگی است، شاعران کلاسیک کرد بە این امر مهم آگاە شدند و بە همین دلیل برای اولین بار به‌ کردی شعر سرودند.

  قادر گفت: نالی اولین شاعر کرد است کە در کنار تسلط بە زبان فارسی و عربی ریسک سرودن بە زبان کردی را تجربە می کند و در این راە موفق هم می شود.

  این شاعر کرد عنوان کرد: بعد از نسل نالی حاجی قادر کویی وارد عرصە می شود وی شاعری به‌ تمام معنا ناسیونالیست است و از اینکە کردها قادر بە خواندن بە زبان کردی نیستند رنج می برد بە همین دلیل مضامین شعرهای حاجی قادر به موضوعات روز کردها تغییر جهت می دهد.

  هیوا قادر در ادامه‌ سخنان خویش به‌ شعر نو کردی پرداخت و گفت: بعد دوره رکود شعر کلاسیک کوردی ماموستا گوران وارد این حوزە می شود و مسیحا آسا دمی نو در پیکره شعر کوردی می دمد و از این زمان بە بعد شعر نو کردی شکل می گیرد.

  وی در پایان گفت: بعد از وی نیز شاعر نامی کرد، شیرکو بیکس وارد این عرصە می شود وی بکلی آفرینشی دیگر بە روی زبان و شعر کردی می گشاید و تا بە امروز هم شعر کردی هنوز قادر بە گریز از تاثیرات عمیق و عظیم این شاعر نبودە است.

نظرات() 

مهاجرت پرستاران زیر پوست نظام سلامت/ آمار خروج ماهانه از کشور - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • مهاجرت پرستاران زیر پوست نظام سلامت/ آمار خروج ماهانه از کشور - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، موضوع مهاجرت پرستاران ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، کانادا و البته استرالیا، چند سالی است که به گوش می رسد. اما مسئولان و دست اندرکاران نظام سلامت کشور، هرگز پاسخگوی مهاجرت پرستاران به خارج از کشور نبوده اند.

  در نشست سال گذشته جامعه جهانی پرستاری در ژنو، عنوان شد که حدود ۲۸ میلیون نفر کمبود نیروی کار پرستاری در دنیا وجود دارد که همین مسئله باعث شده است کشورهای توسعه یافته به راحتی به جذب نیروهای آموزش دیده سایر کشورها اقدام کنند. از همین رو، ایران به عنوان یکی از کشورهای هدف برای جذب نیروی پرستاری شناخته می شود.

  پرستاران ایرانی به علل مختلفی از جمله توانمندی، هوش و کارایی بالا، مورد استقبال دیگر کشورها هستند که متاسفانه این جذب بالا و ایجاد شرایط بهتر برای اشتغال پرستاران در کشورهای پیشرفته باعث شده است سالیانه بیش از ۱۰۰۰ پرستار از کشور خارج شوند.

  آمارهای سازمان نظام پرستاری نشان می دهد که روند مهاجرت پرستاران در ابتدای سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ با افزایش مواجه بوده است. این آمار در سال ۹۶، با فراز نشیب همراه بوده است. بطوری که در فروردین ۹۶، تعداد ۸ پرستار مهاجرت کرده اند که در اردیبهشت ماه با ۴ نفر افزایش به ۱۲ پرستار رسیده است.

  محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری، از پرستاران به عنوان مهم ترین ابزار سلامت در دنیا نام می برد و می گوید: طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، در حوزه بهداشت و درمان ۴۰ میلیون نفر نیروی کار لازم است که از این تعداد ۲۸ میلیون نفر یعنی ۷۰ درصد نیروی مورد نیاز پرستاران هستند و این نشان دهنده این است که پرستار نقش بسیار اساسی و مهم در فرایند سلامت مردم دارد.

  وی گفت: متاسفانه در کشور با وجود فراهم بودن شرایط، مقوله پرستاری کمتر مورد توجه دست اندرکاران نظام سلامت قرار گرفته و همین مسئله در مهاجرت، ترک کار و تغییر شغل پرستاران، اثرگذار است.

  ضرب و شتم پرستاران در کنار اضافه کاری های اجباری و پرداخت نشدن مطالبات، دست به دست هم داده تا انگیزه کار برای پرستاران کم رنگ شود. بر اساس آنچه که آمارهای سازمان نظام پرستاری است، در سه ماه گذشته حداقل ۱۵ پرستار در اقصی نقاط مختلف کشور از سوی همراهان بیمار مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند که در برخی موارد، شدت جراحات منجر به بستری شدن پرستاران گردیده است.

  منوچهر جمالی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، عدم‌ تحقق مطالبات و افزایش ساعت کار اجباری پرستاران را عامل اصلی افزایش تقاضای نیروی پرستاری برای مهاجرت عنوان می کند و می گوید: وضعیت جامعه پرستاری به گونه‌ای است که نمی‌توان وانمود کرد هیچ مشکلی برای آنها وجود ندارد، هر چند که این امر متاثر از وضعیت اقتصادی حاکم بر کل کشور است.

  آمارها نشان می دهد، در فروردین ۹۶ تعداد ۸ پرستار، اردیبهشت ۱۲ نفر، خرداد ۸ نفر، تیر ۱۶ نفر، مرداد ۱۹ نفر، شهریور ۱۷ نفر، مهر ۹ نفر، آبان ۹ نفر، آذر ۱۱ نفر، دی ۱۱ نفر، بهمن ۱۲ نفر و در اسفند ۹۶ که هنوز به پایان نرسیده است، تاکنون ۶ پرستار متقاضی مهاجرت بوده اند.

  بر اساس گزارش های منتشره، مقاصد پرستاران ایرانی برای مهاجرت و کار، به ترتیب اولویت، کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه خلیج فارس هستند.

نظرات() 

نیمی از ارزهای دیجیتال در سال۲۰۱۷ شکست خوردند

 • نیمی از ارزهای دیجیتال در سال۲۰۱۷ شکست خوردند

  به گزارش انگجت، تقریبا نیمی از ارزهای متنوع دیجیتال عرضه شده در سال 2017 شکست خوردند و افرادی که بر روی آنها سرمایه گذاری کردند موفقیتی کسب نکردند.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، تحقیقاتی که در این زمینه توسط موسسه توکن دیتا و با بررسی دهها نوع ارز دیجیتال صورت گرفته نشان می دهد که 46 دصد از 902 ارز دیجیتالی که فعلا در جهان موجود هستند بازی را به رقبا باخته و از میدان به در شده اند.

  از میان این ارزهای دیجیتال 142 ارز حتی بودجه کافی برای تداوم گردش و فعالیت خود را به دست نیاورده اند و 276 ارز هم به تدریج حذف شده یا گرفتار مشکلات جانبی و برخی کلاه برداری ها شده و اعتماد به آنها از دست رفته است.

  اولین عرضه 113 ارز دیجیتال در بازار هم با استقبال سردی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مواجه شده و لذا آنها هم شکست خورده اند و تنها تعداد محدودی از این ارزها چنان پراقبال بوده اند که میزان خرید آنها ارزشی بیش از 10 میلیون دلار داشته است.

  به نظر می رسد علیرغم همه این مشکلات اقبال به بازار ارز دیجیتال تا سال 2018 ادامه یابد، اما انتظار می رود وضعیت این بازار امسال منطقی تر شود. همچنین برخی دولت ها و حتی شرکت های جهان مانند کداک به استفاده از ارزهای دیجیتال علاقه نشان خواهند داد.

نظرات() 

اپلیکیشن مراقبت از کودک و نوجوان بومی سازی شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • اپلیکیشن مراقبت از کودک و نوجوان بومی سازی شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، این نرم افزار کاربردی تلفن همراه با تاکید بر مراقبت کودکان و نوجوانان از سوی والدین در فضای مجازی، زیرساخت خود را تعریف و اجرا کرده است.

  حفظ و حراست از کودک در فضای مجازی امری است که باید طبق استانداردهای جهانی و حتی داخلی هر کشور، برای آن برنامه ریزی های مناسب صورت گیرد و بستر و زیرساخت آن فراهم شود؛ براین اساس این مساله در بسیاری از کشورها با طراحی اپلیکیشن مراقبت از کودکان در فضای مجازی اجرایی شده و در برخی دیگر از کشورها در حال پیگیری برای تحقق است. برای مثال گوگل اپلیکیشنی مبنی بر اجازه والدین برای کنترل فرزندان در فضای مجازی طراحی و تولید کرده است.

  در کشور ما نیز سند مراقبت از کودکان در فضای مجازی در روز ۱۳ آبان و همزمان با روز دانش آموز به عنوان نخستین اولویت برنامه های وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم رونمایی شد.

  از این رو تولید اپلیکیشن بومی برای صیانت از کودکان در فضای مجازی و امکان مراقبت خانواده ها از کودکان و نوجوانان در دستور کار قرار گرفت و این نرم افزار کاربردی موبایلی توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی و تولید شده و مورد تقدیر و توجه وزرای ارشاد و ارتباطات قرار گرفت.

  این اپلیکیشن، مخاطب کودک و نوجوان را هدف قرار داده و با نصب آن والدین می توانند میزان استفاده کودک از فضای مجازی شامل محتواهای مورد دسترسی، ساعات استفاده از تلفن همراه و دسترسی های تماس و پیامک را مدیریت کنند.

  قابلیت نصب این برنامه بر تبلت و تلفن با دریافت دو خروجی مجازی برای والدین و کودکان از مزایای این برنامه کاربردی است. به عبارت دیگر، والدین با نصب این برنامه می توانند محدودیت های مورد نظر جهت استفاده کودک خود از فضای مجازی را در تلفن همراه خود اعمال کنند و دستگاهی مدیریت شده را در اختیار کودک خود قرار دهند. با این فرآیند هزینه خرید تلفن یا تبلت مجزا یا سیم کارت های محدود، تنها با نصب یک برنامه به جیب کاربران باز می گردد.

نظرات() 

ساخت انیمیشن آنجلینا جولی در بریتانیا/ سم راکول گوریل می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ساخت انیمیشن آنجلینا جولی در بریتانیا/ سم راکول گوریل می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پروژه بزرگ بعدی دیزنی با عنوان «ایوان بی‌نظیر» در بریتانیا و به تهیه کنندگی آنجلینا جولی شکل می‌گیرد.

  استودیوی آمریکایی دیزنی انیمیشن درام «ایوان بی‌نظیر» را با اقتباس از کتاب تحسین‌شده کاترین اپلگیت و به صورت ترکیبی از انیمیشن و فیلم زنده تولید می‌کند و اکنون اعلام شده در این انیمیشن سم راکول در نقش گوریلی به نام ایوان صداپیشگی می‌کند. این گوریل پشت نقره‌ای نقش اصلی این درام را برعهده دارد.

  تیا شاروک برای کارگردانی این انیمیشن انتخاب شده که بر مبنای فیلمنامه‌ای از مایک وایت ساخته می‌شود. وی کارگردان درام عاشقانه «من قبل از تو» بود.

  در این انیمیشن آنجلینا جولی صداپیشگی شخصیت فیلی به نام استلا را نیز بر عهده گرفته است. بروکلین پرینس که در «پروژه فلوریدا» بازی کرده بود نیز صداپیشگی بچه فیلی به نام رابی را انجام می‌دهد.

  کتاب کودک «ایوان بی‌نظیر» سال ۲۰۱۱ توسط انتشارات هارپرکالینز منتشر و به کتاب پرفروش نیویورک تایمز بدل شد. داستان این کتاب با تمرکز بر گوریلی به نام ایوان نوشته شده که زندگی‌اش در قفسی در یک مرکز خرید می‌گذرد. یک فیل به نام استلا و یک سگ به اسم باب هم در کنار وی هستند. ایوان چیزی از زندگی گذشته‌اش به یاد ندارد اما وقتی یک بچه فیل به نام رابی وارد زندگی او می‌شود، ایوان شروع به مراقبت از او می‌کند و همین موجب می‌شود تا زندگی گذشته‌اش را به یاد آورد و سعی کند تا دوستانش را از مالکی که از آنها سوء‌استفاده می‌کند، نجات دهد.

  راکول از سوی آکادمی اسکار به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل برای بازی در فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نامزد شده است.

نظرات() 

سریال هایی که نوروز ۹۷ روی آنتن می‌روند/ ۴ مجموعه برای شب‌های عید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • سریال هایی که نوروز ۹۷ روی آنتن می‌روند/ ۴ مجموعه برای شب‌های عید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  خبرگزاری مهر-گروه هنر: حدود یک ماه تا نوروز ۹۷ باقی مانده است و سازندگان سریال های نوروزی در تب و تاب رساندن آثارشان برای این ایام هستند. بعضی از این تولیدات نوروزی آماده تر هستند و بعضی هنوز ضبط و تصویربرداریشان ادامه دارد.

  امسال چهار سریال از شبکه های سیما با یکدیگر به رقابت می پردازند که شامل «پایتخت ۵» از سیروس مقدم در شبکه یک، «تعطیلات رویایی» از علیرضا امینی در شبکه دو، «دیوار به دیوار ۲» از سامان مقدم و «آرماندو» ساخته احسان عبدی پور در شبکه سه و همچنین «هیات مدیره» ساخته مازیار میری در شبکه پنج که البته در نهایت ازمیان ۲ سریال شبکه سه یکی انتخاب می شود.

  انتخاب سریال های نوروزی بر عهده معاونت سیماست و هر ساله یکی از مسایل چالشی سازمان مساله انتخاب و اعلام سریال های نوروزی شبکه هاست که علی رغم اینکه می تواند زودتر اعلام شود گاهی تا شب عید همه معادلات تغییر می کند و یک سریال حذف و یا شبکه پخشش تغییر می کند.

  امسال با انتخاب «دیوار به دیوار» و «پایتخت»، ۲ سریال که دنباله کارهای قبل هستند روی آنتن می روند و باید دید فصل های جدید این آثار چقدر می تواند در جلب نظر مخاطبان موفق باشد.

  در کنار این سریال ها آثار و مجموعه های نمایشی دیگری مثل «کلاه قرمزی» کاری از ایرج طهماسب، «شب عید» به کارگردانی سعید آقاخانی و... نیز در دستور کار قرار دارد.

  از زبان تهیه کننده های بعضی از این سریال ها در جریان آخرین خبرهای آنها قرار گرفتیم و گزارشی از روند تولید این آثار نمایشی را در زیر می خوانید.

  شبکه یک

  الهام غفوری تهیه کننده «پایتخت» درباره این مجموعه که قرار است نوروز ۹۷ از شبکه یک روی آنتن برود، گفت: کار راف کات ها به پایان رسیده و ما همزمان مشغول صداگذاری و ساخت موسیقی هستیم.

  وی ادامه داد: بخشی از جلوه های ویژه این کار نیز همچنان ادامه دارد.

  این فصل از «پایتخت» از جلوه های ویژه وسیع و پر رنگ و لعابی برخوردار است این تهیه کننده در پایان اظهار کرد: این فصل از «پایتخت» از جلوه های ویژه وسیع و پر رنگ و لعابی برخوردار است و این مساله کار ما را سنگین و مراحل فنی را طولانی تر از همیشه خواهد کرد.

  سری پنجم سریال «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم اردیبهشت ماه سال جاری در روستایی در شیرگاه کلید خورد و بیشتر تصاویر آن در تهران گرفته شد. همچنین این گروه برای تصویربرداری بخشی از داستان نیز به خارج از کشور سفر کردند.

  سازمان اوج در ساخت این فصل از «پایتخت» با آن مشارکت کرد و احتمالا تا چند وقت دیگر کار صداگذاری و موسیقی به طول بینجامد.

  محسن تنابنده با نقش نقی، ریما رامین فر با نقش هما، احمد مهرانفر با نقش ارسطو، علیرضا خمسه با نقش بابا پنجعلی بازیگران اصلی این سریال هستند.

  شبکه دو

  سریال «تعطیلات رویایی» به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی مجید اوجی برای شبکه دو ساخته می شود و هم اکنون عوامل این سریال در جزیره کیش مشغول تصویربرداری آن هستند. تاکنون حدود ۶۰ درصد از کل سریال ضبط و تصویربرداری شده است و تدوین ان به صورت همزمان انجام می شود تا به پخش نوروز ۹۷ برسد.

  تصویربرداری این سریال ۱۱ دی ماه در شهر شیراز کلید خورد و پس از گرفتن تصاویری در این شهر گروه به تهران آمده و سپس برای ادامه کار به کیش رفتند.

  در بخش شیراز تصاویر زیادی از مکان های باستانی و دیگر لوکیشن های تاریخی این شهر گرفته شده است.

  محمدرضا شریفی نیا، افسانه بایگان، محمود عزیزی، افسر اسدی، رضا یزدانی، علی صادقی، علی اوجی، مریم معصومی، خاطره حاتمی، لاله اسکندری و مرتضی علی آبادی از دیگر بازیگران این سریال هستند.

  احتمال دارد تصویربرداری این مجموعه تا اواسط اسفندماه سال جاری به پایان برسد.

  شبکه سه

  ابتدای امسال سریال «آرماندو» به کارگردانی احسان عبدی پور و تهیه کنندگی ایرج محمدی برای پخش نوروزی از شبکه سه سیما به تولید رسید.

  ایرج محمدی در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار مهر درباره روند تولید این سریال بیان کرد: سریال آماده شده است و ما در حال صداگذاری و ساخت موسیقی هستیم و تا ۱۰ روز دیگر کار موسیقی سریال آماده خواهد شد.

  وی درباره انتخاب این سریال به عنوان اثر نوروزی شبکه سه عنوان کرد: این که چه سریالی در نوروز پخش می شود نکته ای است که مدیران از آن خبر دارند و ما هنوز اطلاعی در این زمینه نداریم.

  محمدی در پایان گفت: نوروز زمان مناسبی برای پخش این سریال است ولی در فصول و زمان های دیگر هم می تواند پخش شود.

  قصه «آرماندو» درباره شخصیتی است که چند نقش را بازی می‌کند، به زندگی هنروران می پردازد و فضایی کمدی داردقصه «آرماندو» درباره شخصیتی است که چند نقش را بازی می‌کند، به زندگی هنروران می پردازد و فضایی کمدی دارد. حمیدرضا آذرنگ در این سریال نقش شخصیتی با نام آرمان را بازی می کند.

  حمیدرضا آذرنگ، مرجانه گلچین، سحر ولدبیگی، الیکاعبدالرزاقی، محمدرضا هدایتی، علیرضا استادی، علی مسعودی، علی اوجی و... در این سریال بازی می کنند.

  این سریال نیز ۱۵ قسمت دارد و به زودی خواننده تیتراژ آن نیز مشخص می شود.

  «دیوار به دیوار»

  سریال «دیوار به دیوار ۲» به کارگردانی سامان مقدم و تهیه کنندگی حمید رحیمی نادی هم اکنون در حال تصویربرداری است. نوروز ۹۶ فصل اول این سریال به سرپرستی خشایار الوند به نگارش در آمد.

  فصل دوم سریال نیز چند ماه پیش کلید خورد و گفته شد که این فصل نیز برای نوروز ۹۷ تدارک دیده می شود.

  لوکیشن سریال در فصل جدید تغییر و به عمارتی در محله دولت تهران انتقال پیدا کرد. تاکنون بیش از ۵۰ درصد از تصویربرداری این سریال انجام شده است و عوامل طی روزهای اخیر بخش های گذری و خیابانی کار را ضبط کرده اند.

  گوهر خیراندیش، رویا تیموریان، فرهاد آییش، پژمان جمشیدی، ویشکا آسایش، آزاده صمدی، امیرمهدی ژوله و... در فصل اول این سریال به ایفای نقش پرداختند که در فصل دوم فقط ژوله حضور ندارد و بازیگران دیگری هم به کار اضافه شده اند. حدود یک هفته است که علی قربان زاده و میترا حجار به عنوان بازیگران جدید به این سریال پیوسته و جلوی دوربین رفته اند.

  شبکه پنج

  شبکه پنج سال گذشته سریالی برای پخش نوروزی نداشت اما از ابتدای امسال چندین سریال در کنداکتور خود قرار داده است و امسال قرار است دوباره سریال نوروزی پخش کند.

  مجید پرکار جانشین تهیه کننده سریال «هیات مدیره» درباره جزییاتی از ساخت این مجموعه ۱۰۰ قسمتی به کارگردانی مازیار میری به خبرنگار مهر بیان کرد: این سریال یک کار آپارتمانی است که فضایی شیرین دارد و درباره موضوعات و چالش هایی است که ساکنان یک برج طی اتفاقاتی با آنها مواجه می شوند.

  وی اضافه کرد: با هیات مدیره ای که در این ساختمان توسط عده ای از خانم ها شکل می گیرد و اصلاحاتی که در مدیریت ساختمان اتفاق می افتد داستان این سریال نیز پیش می رود.

  پرکار درباره جزییات پخش این مجموعه نوروزی اظهار کرد: ۱۵ قسمت از این سریال برای پخش در نوروز در حال آماده شدن است که البته تصویربرداری کار به صورت رج زنی است و تدوین، صداگذاری و آهنگسازی به صورت همزمان در حال انجام است.

  «هیات مدیره» به تهیه کنندگی مهران رسام ساخته می شود و در آن بازیگرانی نظیر ثریا قاسمی، مریم امیرجلالی، حدیث میرامینی، احسان کرمی، امیررضا دلاوری، رابعه مدنی و الیکا عبدالرزاقی، لیلی رشیدی، زهرا داوودنژاد، رحیم نوروزی و کمند امیرسلیمانی به ایفای نقش می پردازند.

  لوکیشن اصلی این سریال در منطقه چیتگر واقع شده است و لوکیشن های دیگری در اطراف دریاچه چیتگر، دفتر املاک و... تصویربرداری شده است.

  خواننده تیتراژ این سریال نیز به زودی مشخص خواهد شد.

  باید دید امسال از میان سریال های نوروزی کدامیک نظر مخاطبان را بیشتر جلب خواهند کرد و مخاطبان از کدام اثر رضایت بیشتری خواهند داشت.

نظرات() 
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو