برترین

جشنواره فیلم ونیز؛ از حضور چهار سینماگر ایرانی تا رقابت بزرگان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • جشنواره فیلم ونیز؛ از حضور چهار سینماگر ایرانی تا رقابت بزرگان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان یکی از جذاب ترین آنهاست؛ هوای آفتابی، ساحل زیبای لیدو، فرش های قرمز، تالارهای بزرگ و باشکوه و ستارگانی که هزاران مشتاق را به این جزیره کوچک می کشانند. جشنواره ونیز این بار در هفتاد و چهارمین دوره چهارشنبه شب با فیلم «کوچک کردن» ساخته الکساندر پین افتتاح شد فیلمسازی که با فیلم «نبراسکا» در جشنواره کن خوش درخشیده بود.

  در سال های اخیر جشنواره ونیز با فیلم های پرهزینه و غالباً پرفروش هالیوود افتتاح شده بود (بردمن، جاذبه، اورست)، امسال اما فیلم جمع و جورتری برای افتتاحیه انتخاب شد که توانست نظر مساعد منتقدان را جلب کند و آغازی امیدوارانه تر را رقم بزند؛ با بازی مت دیمن و تم آشنای آثار پین درباره آمریکای امروز و شخصیت هایی که نزدیک شدن به آنها و تصویرکردن آنها در دل اجتماعی پر از مشکلات مختلف، مهمترین هدف فیلمساز به نظر می رسد.

  حضور چشمگیر سینماگران ایرانی

  آلبرتو باربرا، مدیر هنری جشنواره ونیز از عشاق بلامنازعه سینمای ایران است و در سال های مدیریت او، سینماگران ایرانی حضور پرباری در این جشنواره داشته اند. امسال هم چهار سینماگر ایرانی با فیلم هایشان در بخش های مختلف ونیز حضور دارند و دو فیلمساز ایرانی هم در هیات داوران بخش های گوناگون.

  وحید جلیلوند که پیشتر با فیلم قبلی اش «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» در جشنواره ونیز حضور داشت و جایزه فیپرشی- انجمن منتقدان بین المللی- را هم نصیب خود کرد، با فیلم تازه ای به نام «بدون تاریخ، بدون امضا» در بخش رقابتی «افق ها» حضور دارد.

  در این فیلم بازیگران شناخته شده‌ای چون هدیه تهرانی، امیر آقایی و نوید محمدزاده بازی دارند و داستان پزشکی را روایت می کند که در پزشکی قانونی با جسد کسی مواجه می شود که می شناسدش.

  شیرین نشاط که با اولین فیلم بلندش، «زنان بدون مردان» در ونیز خوش درخشیده و جایزه کارگردانی را هم به خانه برده بود، با دومین فیلمش به نام «در جست و جوی ام کلثوم» در بخش «روزهای مولفان» حضور دارد. فیلم داستان فیلمسازی را دنبال می کند که در مصر در حال ساخت فیلمی درباره خواننده اسطوره ای مصر، ام کلثوم است.

  علی عسگری که پیشتر با فیلم کوتاه «بچه» در بخش افق های ونیز حضور داشت، امسال با اولین فیلم بلندش به نام «ناپدید شدن» در همین بخش حضور دارد. فیلم در واقع نسخه بلند فیلم کوتاهی است که عسگری چند سال پیشتر با نام «بیشتر از دو ساعت» ساخته و در بخش مسابقه فیلم های کوتاه جشنواره کن شرکت کرده بود. «ناپدید شدن» در جشنواره تورنتو هم پذیرفته شده و پس از ونیز، در این بزرگ ترین جشنواره فیلم آمریکای شمالی هم شرکت خواهد کرد.

  علیرضا خاتمی فیلمساز جوان دیگری است که با اولین فیلم بلند خود با نام «آیه های نسیان» در بخش افق ها حضور دارد. فیلم در خارج از ایران ساخته شده و ظاهراً بستر وقوع اتفاقات آن در فیلم مشخص نیست، اما گفته می شود اشاره های روشنی به وقایع سیاسی/اجتماعی ایران دارد.

  سه فیلمساز ایرانی در بخش افق ها با هم رقابت خواهند کرد، بخشی که رخشان بنی اعتماد، فیلمساز برجسته ایرانی یکی از داوران آن است؛ فیلمسازی که با فیلم «قصه ها» در بخش مسابقه ونیز، جایزه بهترین فیلمنامه را از آن خود کرده بود.

  سمیرا مخملباف هم ریاست داوران بخش روزهای ونیز را به عهده دارد؛ بخش مستقلی که توسط انجمن فیلمسازان ایتالیایی و انجمن تهیه کنندگان مستقل ایتالیا برگزار می شود و جایزه ای بیست هزار یورویی دارد و داوران آن جوانان و نوجوانانی هستند که سمیرا مخلمباف آنها را در داوری یاری خواهد کرد.

  بخش مسابقه پرهیاهو

  فهرست بخش مسابقه جشنواره ونیز امسال غافلگیر کننده بود؛ فهرستی که چهره های صاحب نام مختلفی را یکجا گرد آورده است.

  آی وی وی، هنرمند چینی که شهرت او در جهان هنرهای تجسمی عالم گیر است، با اولین فیلم خود به نام «روند انسان» در بخش مسابقه ونیز شرکت دارد؛ یک فیلم مستند که علاقه مندان هنرهای تجسمی برای دیدن آن لحظه شماری می کنند.

  دارن آرنوفسکی، عبدالطیف کشیش و جرج کلونی سینماگران شناخته شده دیگری هستند که هر کدام می توانند با فیلم تازه شان به چهره جشنواره امسال بدل شوند.

  آغاز جشنواره با دو فیلمساز تحسین شده

  دو فیلم بخش مسابقه که ابتدا برای اهالی رسانه ها به نمایش درآمدند، شروع قابل توجهی را برای جشنواره ونیز رقم زدند.

  پل شریدر که با فیلمنامه راننده تاکسی جهانی شد، با فیلم تازه ای به نام «اولین اصلاح» نظرات متضادی برانگیخت. فیلم به دلیل سوژه اش(کشیشی که با برخورد با یک جوان افراطی طرفدار حفظ محیط زیست، تمایلات افراطی پیدا می کند)، در روزگار تروریست های انتحاری قطعاً بسیار بحث انگیز خواهد بود، اما فارغ از آن، فیلم بسیار عجیبی است - که فارغ از خوبی یا بدی- جهان متفاوتی بنا می کند؛ هرچند شخصیت ها پخته نیستند و فیلم گاهی شعاری می شود، اما صحنه انتهایی- که مورد تمسخر تماشاگران هم واقع شد- پایان نسبتاً جذابی است برای فیلمی درباره خشونت که با پشت پا زدن به همه دنیای خشن و نفرت انگیز اطراف شخصیت ها به پایان می رسد.

  اما گیلرمو دل تورو با فیلم تازه اش به نام «شکل آب»، جهان دیوانه وار خودش را که در فیلم هایی نزدیک به شاهکار (از جمله هزار توی پن) بنا کرده بود، ادامه می دهد: داستان جن و پری افسانه ای که با فضاسازی حیرت انگیز تماشاگر را درگیر جهانی دوست داشتنی می کند که در آن در نهایت تنها عشق پیروز است؛ گیرم عشقی متفاوت و ظاهراً غیرقابل درک.

نظرات() 

تحسین ورایتی از بازی نوید محمدزاده در «بدون تاریخ، بدون امضا» - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • تحسین ورایتی از بازی نوید محمدزاده در «بدون تاریخ، بدون امضا» - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، ورایتی در یادداشتی درباره فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند به تهیه کنندگی علی جلیلوند که از ایران در جشنواره فیلم ونیز حضور دارد، نوشت: «بدون تاریخ، بدون امضا» یک درام ایرانی خوش‌ساخت با نقش‌آفرینی‌های فوق‌العاده است و با وجود چند حفره داستانی، تا پایان خوب پیش می‌رود. یک پزشک قانونی به شدت درگیر وسواسی ذهنی می‌شود چون فکر می‌کند ممکن است باعث مرگ یک کودک شده باشد.

  این فیلم که از ساخته قبلی کارگردانش وحید جلیلوند ساختار دقیق‌تر و حساب‌شده‌تری دارد، به اکتشاف در پاسخ به پرسش‌هایی در مورد گناهکار بودن و مسئولیت‌پذیر بودن در میان دسته‌ای از مردم می‌پردازد که همیشه در لبه قانون زندگی می‌کنند.

  یک نقش‌آفرینی تمام‌عیار از نوید محمدزاده که در فیلم «ناهید» هم توانست در جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل را کسب کند، در فیلم «بدون تاریخ،‌ بدون امضا» دیده می شود و هسته احساسی‌ فیلم را شکل می دهد.

  جایگاهی که این فیلم توانسته در فستیوال ونیز به دست بیاورد، در کنار جایزه‌ای که جلیلوند در جشنواره فجر به عنوان بهترین کارگردان کسب کرد، می‌توانند باعث شوند فستیوال‌های دیگر هم جذب این فیلم بشوند.

  داستان فیلم از جایی شکل می‌گیرد که دکتر کاوه نریمان (امیر آقایی) که شب به سمت خانه‌اش رانندگی می‌کند، توسط یک راننده بی‌احتیاط از جاده منحرف می‌شود و به یک موتوری می‌زند. مسافران این موتور یعنی موسی (محمدزاده)، همسرش لیلا (زکیه بهبانی) آسیبی جدی نمی‌بینند، اما ممکن است ضربه‌ای آرام به سر امیرعلی ۸ ساله وارد شده باشد.

  نریمان که به خاطر تمام شدن بیمه‌اش نمی‌خواهد به پلیس زنگ بزند، پیشنهاد می‌دهد خانواده را به بیمارستان ببرد، اما موسی قبول نمی‌کند. چند روز بعد، نریمان نام امیرعلی را در میان مردگانی که به محل کار او آورده شده‌اند می‌شنود. مشخص می‌شود پسر مسمویت غذایی حاد داشته و همین دلیل مرگ او بوده است. وقتی این مساله را به والدینش می‌گوید، آن‌ها متوجه می‌شوند که احتمالا این به خاطر مرغی بوده که موسی از یک کارخانه خریده است.

  این حس گناه باعث می‌شود او کنترل خود را از دست بدهد و در بهترین صحنه فیلم، به کارخانه می‌رود تا با خشم با کسی مواجه شود که مرغ را به او فروخته است. در عین حال،‌ نریمان هم با حس گناه خود دست‌وپنجه نرم می‌کند و با وجود اینکه می‌داند در نهایت مسمومیت دلیل مرگ پسر بوده، دلیل فوری‌ترش گردن شکسته او از این سانحه بوده است.

  جذبه احساسی تمام شخصیت‌ها در طی بحران‌هایی که پشت سر می‌گذارند قابل لمس است،‌ مخصوصا اندوه پر از خشم لیلا و درد له‌کننده موسی. هر چهار بازیگر اصلی فیلم درجه یک هستند، اما محمدزاده است که با صحنه کارخانه مرغ بهترین نقش‌آفرینی را به نمایش می‌گذارد و مونولوگ درمانده‌اش یک کیفیت حماسی شکسپیری به خود می‌گیرد.

نظرات() 

«تریلر» سه بعدی مایکل جکسون پخش شد/ انتظار برای نمایش عمومی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • «تریلر» سه بعدی مایکل جکسون پخش شد/ انتظار برای نمایش عمومی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، نسخه سه بعدی فیلم کوتاه متحول کننده «تریلر» محصول سال ۱۹۸۳ که توسط جان لندیس کارگردانی شده بود، روز دوشنبه در فستیوال فیلم ونیز پیش نمایش جهانی شد. لندیس و جان برانکا مدیر اجرایی بنیاد مایکل جکسون در این فستیوال حضور داشتند و گفتند این نسخه سه بعدی بخش اول پروژه هایی مرتبط با جکسون است که به زودی بقیه شان هم معرفی خواهند شد.

  برانکا در مصاحبه ای با ورایتی بدون در اختیار گذاشتن جزییات بیشتر گفت: حالا که نسخه سه بعدی «تریلر» منتشر شده، دو خبر دیگر هم داریم که در چند هفته آینده اعلام خواهند شد. مایکل اصطلاحی داشت که می گفت پیش از اینکه نام کسی ماندگار شود، کیفیت کار او ماندگار خواهد شد.

  در پاسخ به اینکه آیا ممکن است آلبومی از آهنگ های منتشر نشده به زودی بیرون بیاید یا خیر، برانکا گفت: من تا مدتی پیش بینی نمی کنم که بخواهیم آهنگ های منتشر نشده را بیرون بدهیم اما چنین چیزی به این معنی نخواهد بود که در آینده خیلی نزدیک نخواهیم آثار جدید جالب منتشر کنیم.

  لندیس به یاد آورد که یکی از جالب ترین نکات ساختن این ویدیوی پر از زامبی برای «تریلر»، دوستان جکسون بودند. او گفت: او من را به اسپنکی مک فارلند (از گروه لیتل رسکالز) و مارلون براندو معرفی کرد.

  لندیس گفت در ابتدا فکر می کرد تبدیل این ویدیو به سه بعدی کار خیلی خاصی نباشد و چون می توانست نگاتیوهای قدیمی اش را بازیابی کند، نسبت به این پروژه علاقه داشت اما در پروسه تبدیل کردن آن متوجه شد که سه بعدی شدن این ویدیو واقعا آن را جالب تر می کند. این ویدیو دوباره تدوین یا کات نشده اما صدای آن تقویت شده است.

  هنوز جزییاتی مبنی بر این مشخص نشده که «تریلر» سه بعدی چه زمانی به طور عمومی منتشر خواهد شد. با این حال لندیس به هواداران اطمینان خاطر می دهد که این پروژه یک «تجربه سینماتیک» خواهد بود.

نظرات() 

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره شخصیت

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره شخصیت
  مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره شخصیت
  دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
  بازدید: 1 بار

  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 48 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 35

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره شخصیت

  قیمت فایل فقط 15,000 تومان

  خرید

  دارای منابع کامل

  دارای رفرنس دهی استاندارد

  تعداد صفحات :35

  فرمت: docx

  1- شخصیت

  2-1 تعریف شخصیت

   لغت شخصیت در زبان لاتین (personalite) و در زبان انگلوساکسون (personality) خوانده می‌شود، ریشه در کلمه لاتین (Persona) دارد (شاملو، 1388). این کلمه به نقابی اشاره دارد که هنرپیشه‌ها در نمایش استفاده می‌کردند. پرسونا (نقاب) به ظاهر بیرونی، ظاهر علنی که افراد به دور و بر خود نشان می‌دهند اشاره دارد؛ بنابراین بر اساس ریشه شخصیت، شخصیت به ویژگی‌های بیرونی و قابل رویت ما اشاره دارد؛ اما شخصیت تنها به نقابی که بر چهره می‌زنیم و نقشی که بازی می‌کنیم اشاره ندارد. هنگامی که از شخصیت سخن می‌گوییم ویژگی‌های متعدد فرد، کلیت یا مجموعه خصوصیات گوناگون که از صفات جسمانی فراتر می‌رود را به حساب می‌آوریم. این واژه تعداد زیادی از خصوصیات ذهنی و هیجانی را در بر می‌گیرد، خصوصیاتی که ممکن است نتوانیم مستقیماً آن‌ها را ببینیم و فرد شاید سعی کند آن‌ها را از ما مخفی کند، یا شاید ما از دیگران مخفی کنیم (شولتز و شولتز، 2005، ترجمه سید محمدی،1392).

  شخصیت را بر مبنای صفت بارز، یا مسلط یا شاخص فرد نیز تعریف کرده‌اند و بر این اساس است که افراد را داری شخصیت برون گرا، یا درون‌گرا یا پرخاشگر و امثال آن می‌دانند. در واقع چنین فرض می‌شود که در شرایط مختلف، حالت بارز یکی، پرخاشگری و دیگری، درون‌گرایی است. این‌گونه برداشت از شخصیت، در محدوده تیپ‌شناسی می‌گنجد (شاملو، 1388).

  آلپورت شخصیت را به این صورت تعریف کرد «شخصیت ساختاری پویا درون فرد متشکل از سیستم‌های روانی- جسمانی است که رفتار و افکار مشخصه او را تعیین می‌کنند» (شولتز و شولتز، 2005، ترجمه سید محمدی، 1392).

  شلدون پویا بودن شخصیت را در تعریف خود مطرح نموده و چنین عنوان می‌کند: «سازمان یافتگی پویشی جنبه‌های ادراکی، عاطفی، انگیزشی و بدنی فرد را شخصیت گویند» (سیاسی، 1390).

  گیلفورد (1959) شخصیت را بدین گونه تعریف کرده است، شخصیت عبارت است از: الگوی منحصربه‌فرد صفات شخصیتی است. درحالی‌که ریموند کتل (1950)، شخصیت را این‌گونه تعریف کرده است. شخصیت امکان پیش‌بینی آنچه را که فرد در موقعیتی خاص انجام خواهد داد، فراهم می‌کند (راس، 1992؛ ترجمه جمالفر، 1386).

  2-3-1.              نظریه‌های شخصیت

  2-3-2-1.      دیدگاه روان پویایی

  از دیدگاه فروید، روان یا شخصیت انسان به مثابه‌ی تکه یخ قطبی بسیار بزرگی است که تنها قسمت کوچکی از آن آشکار است؛ این قسمت، سطح آگاه را تشکیل می‌دهد.

  قیمت فایل فقط 15,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : مبانی نظری , پیشینه تحقیق , شخصیت

نظرات() 

دست از سر منشاء بردارید /لطفن تمرکز گادوین را بهم نزنید

 • دست از سر منشاء بردارید /لطفن تمرکز گادوین را بهم نزنید

  این روزها درخشش گادوین منشا سوژه اول خیلی از رسانه ها است.

  به گزارش فرتاک ورزشی،

  ؛ از وقتی گادونی منشاء پا به پرسپولیس گذاشته است تا حالا یک روز آرام را دنبال نکرده و مداوم در رسانه ها و هر روز به یک بهانه او را مورد خطاب قرارداده و برایش حاشیه درست می کنند.

  البته بخشی از این حاشیه بی دلیل نبوده و خود گادوین هم مقصر بوده است، اما خدا وکیلی بعد از بازی با سیاه جامگان و در اولین تمرین سرخ پوشان دیگر شاهد هیچ گونه ناراحتی در این بازیکن نبودیم و بسیار همراه نشان داد و حتی با طارمی در بعد از تمرین عکس های یادگاری انداختند تا نشان دهند حرف و حدیثی وجود ندارد.

  اوج تغییر رفتار و همراهی این بازیکن با دیگر پرسپولیسی ها و هم چنین رفتار آنها با منشاء در بعد از گل گادوین به الاهلی مشاهده شد، جایی که طارمی با تمام وجود به سمت او رفت و منشا را در بغل گرفت و او را بوسه باران کرد.

  اما حالا که برخی از رسانه ها از این موضوع ره به جایی نبرده اند سراغ هوایی کردن این بازیکن با اغراق هایی که می کنند رفته اند و با القاب و تعریف و تمجیدهای خاص می خواهند او را از پرسپولیس جدا نموده و تافته جدا بافته نمایند.

  انتهای پیام/

نظرات() 

برنامه کنترل منشا داخلی ریزگردها/سیاست‌های آبی باید دیده‌بانی شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • برنامه کنترل منشا داخلی ریزگردها/سیاست‌های آبی باید دیده‌بانی شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، عیسی کلانتری دربرنامه تیتر امشب گفت: امروز بیش از هر چیزی مسئله آب مطرح است، این مسئله اساسی امروز محیط زیست است و بعد از آن خاک و هوا، بنزین و پسماندها هستند که در درجات بعدی اهمیت قرار می گیرد.

  وی افزود: کشور در حال حاضر با کمبود آب و به دنبال آن افزایش مصرف آب روبرو و این درحالیست که ذخایر آب در کشور ما کم اما مصرف ما بیش از ۱۱۰ درصد است درحالی که استاندارد مصرف آب از ذخایر آبی ۴۰ درصد است.

  کلانتری درباره ریزگردها نیز گفت: ریزگردها دارای دو منشا داخلی و خارجی است، از ۲۸ منابع تولید ریزگرد ۲۴ مورد منشا خارجی و ۴ مورد دیگر منشا داخلی دارد. ریزگردهای خارجی را می توان با روابط دیپلماتیک مدیریت کرد و ۴ مورد آخر دلایل دیگری از جمله خشک شدن تالاب ها بوده است که در این راستا برنامه داریم تا بتوانیم ریزگردهایی با منشا داخلی را مدیریت و مهار کنیم.

  وی افزود: سیاست های آبی کشور باید دیده بانی شود به این ترتیب که مردم دیگر نمی توانند آب ها را مهار کرده به هرشکل که دوست دارند مصرف کنند.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: توسعه اگر متوازن باشد هیچ تضادی نداریم چون هم محیط زیست را داریم هم معادن را .

  وی افزود: در کشاورزی توسعه ما متفاوت بود چون از حق آبه های کشاوزی استفاده کرده ایم. اگر محیط زیست را نداشته باشیم در دراز مدت هیچ چیزی نخواهیم داشت.

  در توسعه دامی نیز خاک فرسایش یافته است. با تکنولوژی آب را از زمین بیرون کشیده ایم و کشاورزی را توسعه داده اما محیط زیست را از بین برده ایم.

  وی افزود: به بهای خودکفایی و افزایش تولید و کاهش وابستگی به خارج محیط زیست را از دست داده ایم. خاک فرسوده شده پوشش گیاهی از بین رفته است، مواد ژنتیکی گیاهی و جانوری از بین رفته که همه اینها به دلیل استفاده نادرست از محیط زیست بوده است.

  کلانتری درباره مشکلات آلودگی هوا نیز گفت: مشکلات در دولت یازدهم کمتر شده است. رئیس جمهور در راستای حفظ محیط زیست به توسعه پایدار تاکید دارد بنابراین اگر سوخت استاندارد شود و خودروهای استاندارد بیشتر شود آلودگی هوا کاهش می یابد.

  آلودگی های شیمیایی قابل اصلاح است. وقتی در زمستان مصرف گاز خانگی افزایش می یابد نیروگاه ها با مازوت کار می کنند بنابراین آلودگی هوا تشدید می شود. اگر خودروها و سوخت استاندارد شود و سیستم حمل و نقل عمومی بهتر شود مشکلات آلودگی هوا برطرف خواهد شد.

  وی در ادامه افزود: صنایع ما قدیمی هستند. صنعت ما با استاندارد های سی تا چهل سال پیش ساخته شده اند که باید تصحیح شوند و استاندارد سازی شود و صنایع باید خود را با سیستم جدید هماهنگ کنند.

  کلانتری گفت: آقای شریعتمداری قول داد که استاندارد های زیست محیطی در صنعت رعایت شود.

  وی درباره احیای دریاچه ارومیه گفت: ما باید حق آبه دریاچه را بازگردانیم. سال گذشته سال تثبیت دریاچه بود بارندگی سال زراعی ۹۵-۹۶ کاهش داشته و این خود یعنی بارش در منطقه ۵ میلیارد متر مکعب کمتر شده است، کاهش بارندگی نشان می دهد دریاچه در وضع خوبی قرار ندارد اما نگران کننده هم نیست.

  کلانتری گفت: با کمک متخصصین داخلی برنامه ریزی ها انجام شد و نشان داد که دریاچه قابلیت احیا دارد به شرطی که برنامه ها به درستی اجرا شود.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره جلوگیری از فرسایش خاک و آسیب ها به تنوع زیست محیطی نیز گفت: استفاده از منابع باعث این کار شده است. 

  وقتی پوشش گیاهی را از بین برده ایم نتیجه اش از بین رفتن پوشش گیاهی و خاک در سطح میلیون ها هکتار شده است، این ها همه ناشی از سیاست های غلط بوده است که ما دنبال کرده ایم.

  وی گفت: در جهت افزایش تولیدات دامی جمعیت دامی کشور را افزایش دادیم که برای این افزایش پوشش گیاهی مراتع را از بین برده ایم . تشکیل یک سانتی متر خاک ۵۰۰ سال طول می کشد. پوشش گیاهی ما در دهه ۶۰ و ۷۰ بیش از زمان های دیگر از بین رفته است که نتایج آن امروز دیده می شود.

  او گفت: در جنگل های زاگرس با بیماری زغالی مواجه هستیم که در نتیجه کاهش پوشش گیاهی و خاک است و با کمترین ویروس و قارچ جنگل ها شروع به خشک شدن کرده اینها همه نتیجه سیاست های غلط انسانی است که بدون برنامه ریزی انجام شده است.

  کلانتری گفت: تعداد دام با مراتع باید همسو باشد. استحصال بیش از اندازه از آب های زیرزمینی به محیط زیست ضربه می زند. زباله های شمال در دره ها و جنگل ها ریخته می شود و شیرابه های آن وارد دریاچه ها می شود که با سرمایه گذاری و کمک وزارت کشور، محیط زیست و دولت می توان این مشکل را حل کرد. مساله شمال حذف زباله است نه تولید برق از زباله، با سوزاندن زباله مقداری برق تولید می شود اما نباید نگاه اقتصادی کرد چون باید در درجه اول به فکر از بین بردن زباله ها در شمال کشور باشیم و باید سعی کنیم در این دولت این مشکل حل شود.

  وی درباره محصولات تراریخته نیز گفت: در کشورهای دیگر دنیا محصولات تراریخته تولید می شود، در دانشگاه های دنیا بودجه کلانی به این موضوع تخصیص دادند که آیا این محصولات به انسان ضرر می رساند یا نه؟که هنوز هیچ موردی دیده نشده که این محصولات برای انسان ضرر دارد.

  وی افزود: بخش عمده ای واردات ما محصولات تراریخته است ما مخالفتی نداریم اما گروه مخالف هیچ دلیل علمی هم ندارد این کار نیاز به استدلال منطقی و دلیل علمی دارد.

  کلانتری در ادامه درباره طرح استراحت جنگل گفت: جنگل های هیرکانی به صورت وحشتناکی غارت شد ما باید از جنگل نیز مثل آب به درستی استفاده کنیم. ما نمی توانیم جنگل را کف تراشی کنیم اما می توانیم هر درختی را که به بهره برداری رسیده استفاده کنیم اما به طور کامل نمی توان جنگل را از بین برد. 

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان تاکید کرد: محیط زیست یک مساله عمومی است و باید در فرهنگ عمومی مردم جای بگیرد بنابراین بیشترین سرمایه گذاری ما در بخش محیط زیست خواهد بود آگاه سازی مردم یکی از کارهای ماست که از چند ماه آینده انجام خواهد شد.

نظرات() 

بررسی سلامت غذاهای زائران در حج - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • بررسی سلامت غذاهای زائران در حج - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  دکتر پیرحسین کولیوند در گفتگو با مهر گفت: با تشکیل این کارگروه تخصصی، محیطی امن از نظر روانی برای زائران ایجاد خواهد شد، تا این عزیزان با خیالی آسوده به انجام اعمال سخت و مهم حج بپردازند.

  وی با بیان این که ایجاد این کارگروه نه تنها موجب افزایش آگاهی های بهداشتی، حفظ سلامت و ایجاد محیط امن روانی برای زائران حج می شود، بلکه موجب افزایش آگاهی در مورد حوادث احتمالی و بیماریهای رایج در حج و راههای جلوگیری از آنان نیز می شود.

  کولیوند اهم وظایف این کمیته را بررسی تنظیم لیست میوه های توزیع شده به منظور اصلاح رژیم غذایی، بررسی غذاهای توزیع شده در حج از جهت میزان کالری و احیاناً اصلاح آن با کم و زیاد کردن بعضی از ارقام و بررسی تنوع غذایی برشمرد.

  وی خاطرنشان کرد: امید است با همت و مساعدت مسئولین ستاد که همواره در کنار ما و مترصد ارائه بالاترین نوع خدمت به زائرین هستند بتوانیم خدمات ارزنده ای ارائه دهیم.

نظرات() 

داروی درمان سرطان بر بهبود بیماری کلیوی مفید است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • داروی درمان سرطان بر بهبود بیماری کلیوی مفید است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، یافته ها نشان داد داروی موسوم به bosutinib که برای درمان برخی انواع سرطان خون «لوسمی میلوئیدی مزمن» به اثبات رسیده است می تواند رشد کیست ها را در مبتلایان به بیماری کلیوی پلی کیستیک (ADPKD) آهسته کند.

  بیماری ADPKD یک اختلال ارثی است که بر یک نفر از هر ۱۰۰۰ نفر تاثیر می گذارد و از طریق ایجاد تعداد کیست ها در کلیه و سایر اعضای بدن مشخص می شود.

  ولادمیر تزار، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه چارلز جمهوری چک، در این باره می گوید: «کاهش رشد کیست ها از طریق درمان با bosutinib تایید شده است، اگرچه دارو دارای عوارض جانبی گوارشی، بخصوص اسهال، است که تا حدودی به دوز مصرف آن بستگی دارد. از اینرو ممکن است یک ایراد قابل توجه برای استفاده از این دارو برای بیماران مبتلا به ADPKD باشد.»

  به دلیل افزایش حجم کلیه بیماران به دلیل رشد کیست، آنها به تدریج عملکرد کلیه خود را از دست داده و اغلب دچار نارسایی کلیه می شوند.

  جهش های ارثی که باعث ADPKD می شوند بر روی یک پروتئین درگیر در مسیرهای مختلف سیگنال دهی تأثیر می گذارند که اغلب شامل آنزیم های تیروزین کیناز می شوند.

  از اینرو محققان از پتانسیل داروی bosutinib که مانع از عملکرد یک تیروزین کیناز خاص موسوم به Src/Bcr-Abl می شود، استفاده کردند.

  این مطالعه شامل بیماران مبتلا به ADPKD بود که به طورتصادفی به آنها ۲۰۰ mg bosutinib در روز، ۴۰۰ mg bosutinib در روز یا دارونما داده شد.

  از بین ۱۷۲ بیمار ثبت نام کرده، ۱۶۹ بیمار حداقل یک درمان دریافت کردند.

  محققان دریافتند میزان رشد سالانه کلیه در بیماران دریافت کننده ۲۰۰ mg bosutinib در روز در مقایسه با گروه دریافت کننده دارونما تا ۶۶ درصد کاهش یافت و در مورد تمامی بیماران دریافت کننده bosutinib در مقایسه با افراد دریافت کننده دارونما هم تا ۸۲ درصد کاهش یافته بود.

نظرات() 
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو